facebook
×
DZIWNOW.COM – Internetowy Informator Miasta

Dziwnow Atrakcje dla zwiedzjących

Wyniki wyszukiwania

Prowadzi z ul. Mickiewicza do hali sportowo- widowiskowej. Znajdują się przy niej kamienne tablice z replikami medali i autografów sportowych mistrzów Polski.

Na zachodnim krańcu plaży, przy ujściu Dziwny znajdują się dwa falochrony zbudowane w końcu XIX w. Jest to dobre miejsce do wędkowania. Wejście do portu od strony morza osłaniają dwa falochrony (wschodni 356 m i zachodni 342 m). Głębokość na wysokości głowic falochronów wynosi 3,0 m; w osi kanału (z umocnionymi brzegami) – 4,0m, a przy zakręcie – 4,5m.

Płyta pamiątkowa ku czci żołnierzy polskich z 2 Dyw. Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego l Armii WP poległych w 1945 roku w walkach na Mierzei Dziwnowskiej Płyta znajduje się przy ul. kpr. Koniecznego.

HALA SPORTOWO - WIDOWISKOWA

+48 91 38 13 320

Hala jest miejscem wielu imprez o charakterze sportowym i kulturalnym. To siedziba MOKiS-u (Miejski Ośrodek Sportu i Kultury). Jest nowoczesna, pełnowymiarowa, przystosowana do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i halową piłkę nożną. Hala znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Alei Gwiazd Sportu w Dziwnowie.

Most zwodzony , rozciąga się z niego wspaniały widok na rzekę, która stanowi w tym miejscu malownicze rozlewisko. Pływające po rzece kutry sprawiają, że miejsce to nabiera jeszcze większeqo uroku.

NADMORSKI PARK MINIATUR

+48 502 284 588

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy podczas wypoczynku nad morzem szukają atrakcji które urozmaicą ich pobyt.

Prawdziwą atrakcją jest plaża oddzielona od miasta pasem wydm, wzdłuż których ciągnie się wąska alejka wysadzana smukłymi topolami. Plaża nie jest zbyt szeroka, pokrywa ją jasny drobny piasek. Monotonię widoku na otwarte morze podkreślają dodatkowo niewysokie falochrony z drewnianych palików, rozstawione regularnie co kilkadziesiąt metrów. Na nich zwykle siedzą mewy wygrzewające się na słońcu. Na plaży stoją czasami duże kutry rybackie, które regularnie wyruszają w morze nawet na kilka dni.

Turyści spacerujący po Dziwnowie mają do dyspozycji promenadę spacerowo - widokową, ciągnącą się szczytem wydm, wzdłuż wielokilometrowej plaży, parki oraz lasy sosnowe.

Przystań Rejsy statkami Dziwnów Rejsy statkami po Bałtyku, Zatoce Kamieńskiej lub do Kamienia Pomorskiego ... Dziwnów jest jednym z etapów międzynarodowych regat żeglarskich, jest to festyn z okazji regat po Zalewie Szczecińskim, oprócz tego są organizowane pokazy sportów wodnych.

Park linowy TARZANIA to wspaniała forma spędzania wolnego czasu wywodząca się z Francji. Moda na wypoczynek aktywny, sporty ekstremalne powoduje, że w krajach zachodnich Europy takie parki spotkać można często. Zwłaszcza, że jest to jedna z najbezpieczniejszych form aktywnego przebywania na wysokości. Uczestnicy programów linowych uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości czy strachu. Zapewnia niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu.

DZIWNÓW PORT

+48 091 381 37 54

Wejście do portu od strony morza osłaniają dwa falochrony (wschodni 356 m i zachodni 342 m). Głębokość na wysokości głowic falochronów wynosi 3,0 m; w osi kanału (z umocnionymi brzegami);4,0m, a przy zakręcie; 4,5m. Basen Zimowy; w sezonie letnim dla jachtów zarezerwowane jest nabrzeże północne nr 2 o długości 70 m, na miejscu jest wc, natrysk, możliwość tankowania słodkiej wody, podłączenia do prądu oraz zdania wód zaolejonych.